„Za celý klub bych chtěl rodině vyjádřit upřímnou soustrast. Ostrožskému hokeji odešla osobnost funkcionáře, který byl v posledních třiceti letech vůdčí osobou veškerého hokejového dění. Lubo, moc Ti za všechno děkujeme a nikdy na Tebe nezapomeneme,“ uvedl generální manažer klubu Bronislav Zápařka.

Lubomír Procházka se stal v roce 1990 prezidentem oddílu ledního hokeje TJ Lokomotiva Uherský Ostroh a v dobách nejtěžších dokázal spolu s jeho souputníky udržet ostrožský mužský hokej v krajských soutěžích. A to přesto, že zimní stadion byl tehdy otevřený a provozovat lední hokej bylo z hlediska stálosti počasí nesmírně náročné.

V roce 2006 byl spoluzakladatelem nového občanského sdružení HOKEJ Uherský Ostroh a na první valné hromadě byl zvolen předsedou. Tuto funkci vykonával do posledního okamžiku svého života.

„Miloval ostrožský hokej a jeho největší radostí byl tým mužů, u kterého dělal vedoucího mužstva a poctivě otvíral dvířka při každém střídání, v každém zápase. Hráči ho měli rádi pro jeho kamarádský přístup, férovost a lásku k hokeji. Jeho historky při slavení vítězství byly legendární a každá generace hráčů je hltala,“ řekl Bronislav Zápařka.

Asi nejvíc šťastného ho prý viděl při loňských oslavách 90 let ostrožského hokeje.

„Oslavy se moc vydařily a on byl spokojený, kolik lidí se sešlo na exhibičním utkání a poté na slavnostním zasedání v restauraci Pod Lipami. Tam jsme mohli společně vzdát hold všem generacím ostrožských hokejistů, trenérů, funkcionářů a poděkovat jim za jejich práci pro hokejový klub,“ vzpomíná Bronislav Zápařka.

„Byl nám kamarádem, spolupracovníkem, rádcem a mentorem. Měl svůj nadhled podložený znalostmi a životními zkušenostmi a věděl, jak jednat s lidmi. Už teď zjišťujeme, jak moc nám chybí.“

Poslední rozloučení se koná v pondělí 18. května od 15.30 ve smuteční síni ve Veselí nad Moravou.