Prací na zlepšení bezpečnosti míst, kde se kříží trať se silnicí, se v příštích letech dočkají také obyvatelé Pitína, Kunovic či Vések.

„Sám jsem zažil situaci, kdy jsem přes sluchátka neslyšel vlak a přejížděl jsem na kole železnici chvíli předtím, než jí projela souprava. To, že se zlepšuje bezpečnost takových míst, je pro nás dobrá zpráva,“ pochvaluje si plánované změny Novovešťan Miroslav Hanus.

Podrobnější informace k chystaným změnách pak poodhalil místostarosta Ostrožské Nové Vsi Jaromír Lažek. „Namísto přejezdu vznikne podjezd s tím, že trať povede nad ním. Přes koleje tak místní nebudou muset vůbec cestovat,“ řekl Jaromír Lažek Deníku.

Akce v Ostrožské Nové Vsi je naplánovaná na rok 2021. Společně se zrušením železničního přejezdu v Pitíně vyjde na částku okolo 30 milionů korun. „U nás se jedná o vedlejší přejezd, který křižuje nefrekventovaná místní komunikace. Spíše se přes něj přechází a pro obyvatele by jeho zrušení nemělo být zásadnějším problémem,“ poznamenal starosta Pitína Martin Zálešák.

Podle mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Nely Friebové, se ještě před rušením přejezdů dočkají oprav ty ve Véskách a Kunovicích. „U prvního z nich předpokládáme začátek v dubnu příštího roku, v Kunovicích poté ke konci téhož roku,“ dodala Nela Friebová.

Ve Véskách půjde o opravu světelného zařízení a rekonstrukci povrchu přejezdu na konci obce při výjezdu na obchvat I/55 s náklady přesahujícími 11 milionů korun. V Kunovicích se pak bude ke konci téhož roku pracovat na přejezdu směrem do Leteckého muzea a ulice Letecká.

Mezi nálezy jsou úlomky tuhové keramiky nebo zachovalý džbánek.
Pozůstatky z doby husitských válek nalezli archeologové ve Starém Městě