Nejvíce vzorků, a to 447 se sešlo na mysliveckém koštu v Kostelanech, kde byla největší raritou vínovice grapa od Ivo Klaiče z chorvatského Mlini. Návštěvníky koštu okouzlily svou vůní a lahodností nejen slivovice ze švestek a durancií, ale také destiláty z třešní, rynglí, višní, moruší, malin a ostružin, či medovice, ořechovky, griotky, ale také jediná mlátovice od Romana Rybnikáře ze Strážnice.

Šampionem se stala slivovice ročníku 2011 od Jiřího Němečka z Nedakonic, které porotci přiřkli 9,9 bodu. „Vítězné slivovice jsem napálil jenom sedm a půl litru. Chystal jsem si ji na padesátiny, které, budu-li zdráv, oslavím za dva roky. Jestli ale to té doby vydrží, to je ve hvězdách,“ povzdechl si s úsměvem Jiří Němeček, jehož pálenky v minulých letech dobyly stupně vítězů ve Staré Městě a na Salaši. Nejlepší meruňkovicí se mohl pyšnit Jaromír Bílek z Ostrožské Nové Vsi, a cena za hruškovici putovala Janu Roučkovi do Strážnice.

Kdy sa pije slivovice? Když je! Pod tímto heslem uspořádal v sobotu košt destilátů mužský sbor z Ostrožské Lhoty. Návštěvníci měli možnost ochutnat 318 vzorků pálenek z modrého ovoce, meruněk, hrušek, ale i mirabelek nebo mandlí. „Rok nebyl na úrodu dobrý, proto jsme si mysleli, že vzorků bude málo. Nakonec ale máme skoro stejně jako loni, to jich bylo tři sta třicet šest,“ pochvaloval si jeden z pořadatelů Petr Radoch. Nejstarším exemplářem byla slivovice z roku 1973 Františka Barteka. Na prvenství však nedosáhla, z toho se radoval Bohuslav Ratajský z Ostrožské Lhoty, který zvítězil se slivovicí z roku 2010. Kategorii hruškovic vyhrál Vladimír Smištík ze Zlechova, nejlepší meruňkovici přinesl Jan Valenta z Moravského Písku, a skupinu ostatních pálenek vyhrála třešňovice Josefa Polehni z Ostrožské Lhoty.

Hned dvojnásobného šampiona měl košt v Kunovicích. Cenu za nejlepší slivovici i meruňkovici si totiž odnesl Antonín Zpěvák ze Sadů. „U slivovice jsem měl určité ambice, ale vítězství meruňkovice mě překvapilo. Jsem za to ale velmi šťastný,“ prozradil Slováckému deníku vítěz s diplomy v ruce. Kategorii hruškovic vyhrál destilát Rudolfa Jelínka z roku 2011.

Do devátého ročníku akce přihlásili soutěžící 199 vzorků pálenek. Mimo ty klasické nechyběly ani destiláty z bezu, zubrovka nebo borovička. „Vypálit se dá skoro všechno. Já připravuji destilát například z dýní nebo i česneku,“ nabízel k ochutnání svůj výtvor člen degustační komise Josef Berka.

Související články a fotogalerie

V Ostrožské Lhotě okoštovali 318 pálenek

Antonín Zpěvák vypálil nejlepší slivovici i meruňkovici