Tematický záběr výstavy je téměř neomezený, podmínkou je ale zřetelná vazba snímků k regionu a vznik v období od 15. 12. 2022 do 15. 12. 2023. Letošními kurátory – hosty jsou fotograf Libor Fojtík a primáš, muzikant a i „rozhlasák“ Petr Mička.

Letošní ročník tradiční fotografické přehlídky po loňské první zkušenosti nově vtahuje do neformální komunity fotografů regionu také mladé adepty fotografie a audiovizuálního oboru.

Novinkou pro vylepšení vánoční atmosféry jsou baňky s motivy města Uherské Hradiště
Novinkou pro povzbuzení vánoční atmosféry v Hradišti jsou baňky s motivy města

Součástí Ohlédnutí se stane práce a následně společná výstava žáků a studentů tří uherskohradišťských škol – Základní umělecké školy (obor Fotografie a nová média), Střední uměleckoprůmyslové školy (obor Užitá fotografie) a Gymnázia Uherské Hradiště (výtvarný a audiovizuální kroužek).

„Práce mladých fotografujících budou vystaveny na panelech v centru města na Palackého náměstí a mají tak šanci oslovit i příležitostné diváky, kteří obvykle výstavy nenavštěvují,“ informoval Jaromír Orel z Městských kin Uherské Hradiště.

Tenhle vítr jsem měl rád. Našlapaný hradišťský klub Mír si vychutnával výročí legendární desky Luboše Pospíšila
Tenhle vítr jsem měl rád. Našlapaný Mír si vychutnával koncert Luboše Pospíšila

Organizátoři Ohlédnutí by do aktivní účasti na přehlídce rádi postupně vtáhli i další školy z regionu Slovácka.

Ze všech dodaných prací sestaví tým kurátorů výstavu, která bude k vidění v prostorách kina Hvězda od 7. ledna příštího roku. Souběžně budou zveřejněny i na webových stránkách ohlednuti.uh.cz.

„Tam také zájemci naleznou veškeré aktuality, propozice a bližší informace o technických specifikacích a počtu snímků. Fotografie lze nahrávat na tomto webu až do 15. prosince 2023,“ dodal Jaromír Orel.