„To nejlepší, co bychom pro něj mohli udělat, je vyhrát v Kolíně,“ ví dobře i kapitán Slovácka Michal Kadlec.

Bývalý reprezentant Severní Makedonie druhý duel v prestižní soutěži vynechá, fandit bude na dálku.

Tým z Uherského Hradiště si naopak bude muset na půdě bundesligového soupeře poradit bez něj. „Hlavně ať se brzy uzdraví,“ přeje si nejen zkušený stoper.

Před fotbalisty Slovácka je další velká výzva, další náročná šichta.

Moravané se v Kolíně pokusí ukončit sérii pěti soutěžních zápasů bez výhry, zároveň budou po úvodní remíze 3:3 s Partizanem Bělehrad usilovat o první vítězství v hlavní fázi soutěže.

V cestě stojí fyzicky zdatný protivník, mužstvo bez velkých hvězd, které uhrálo v Nice nerozhodný výsledek 1:1. „Čeká nás velmi bouřlivé prostředí, silný soupeř, kterého poženou fanoušci. Kolín stejně jako my hraje nepříjemný a běhavý fotbal,“ říká Kadlec.

Stoper Slovácka Tomáš Břečka odehrál proti Rosicím v MSFL celé utkání.
Schází jistota, s dechem vydržel. Šťastný stoper Břečka odehrál celý zápas

Důležité pro vývoj střetnutí bude, jak se hráči vypořádají s frenetickou atmosférou, zda nepodlehnou tlaku, jako tomu bylo třeba v Istanbulu.

„Kolín je tradiční bundesligový klub. Má krásný stadion, věrné fanoušky, ale to se dá říct snad o každém německém týmu. Sice nemá v sestavě kdovíjaké hvězdy, ale tým hraje hodně pohromadě, kompaktně. Pro Slovácko to bude ještě těžší zápas než doma s Partizanem Bělehrad,“ myslí si krajní obránce či záložník Zlína Adam Hloušek.

Bývalý reprezentant prošel třemi německými kluby, hrával v Kaiseslauternu, Norimberku a Stuttgartu, v padesátitisícové aréně „Kozlíků“ nastoupil coby soupeř několikrát. „A vždycky tam bylo plno a skvělá atmosféra,“ vybavuje si i po letech.

Zatímco Svědíkův tým hraje pohárovou skupinu vůbec poprvé v klubové historii, Kolín nad Rýnem se do hlavní fáze pohárů probojoval poprvé od sezony 2017/18, kdy se představil v Evropské lize.

Na Slovácko se ale mužstvo kouče Steffena Baumgarta nenaladilo ideálně, v neděli doma podlehlo Unionu Berlín 0:1, v bundesligové sezoně poprvé prohrálo a je šesté.

Českým týmům se ale na hřištích německých soupeřů v pohárech dlouhodobě nedaří. Přeruší dlouhé čekání celek z Uherského Hradiště?

Jasno bude dnes večer.

Od triumfu Teplic 2:1 v Kaiserslauternu v září 2003 v Poháru UEFA tam nezvítězily v jedenácti zápasech.

Utkání má výkop ve 21:00. Duel bude řídit trojice rozhodčích v Ukrajiny.