Nejenže si neskromné přání splnili, dostali se až na kuriózní číslo 5555 předplatitelů. Jen pro srovnání – Západočeské divadlo v Chebu, které se také letos pochlubilo nárůstem stálých diváků, jich má 500.

„Naše kampaň se nesla pod heslem Všech pět pohromadě. Ani ve snu by nás nenapadlo, že je nakonec obsáhneme do– slova,“ těší se z výsledku herec a mluvčí divadla Josef Kubáník a nezapomene připomenout, že jde o nejvyšší číslo v celé dvaašedesátileté historii Slováckého divadla, které se za posledních sedm let zvýšilo o více jak 60 procent.

„Diváci si uvědomují, že ve chvíli, kdy budou mít předplatné, jim odpadnou starosti se sháněním vstupenek a budou mít jistotu, že jim žádný z našich titulů neuteče,“ vyjmenovává celou řadu výhod divadelního předplatného Kubáník.

Diváci, kteří si předplatné pořídili, jsou spokojení. „Zatím jsem viděla dvě inscenace,“ rekapituluje pětadvacetiletá Tereza Bartoníková ze Zlína. „Divou Báru režiséra Pitínského a muzikálový horor Villon F. Jsem z obou nadšená,“ potvrzuje současný divácký trend a dodává, že momentálně se nemůže dočkat nové komedie 1+2=6. Tu od minulého týdne připravuje tamní tým režiséra Bellana.