Znám je především jako malíř a grafik, ale snímek ho představuje i jako výrobce došků a dalších výrobků ze slámy (dodává je do skanzenů), také jako tiskaře ve své litografické dílně, zaníceného amatérského divadelníka známého souboru Hrozen (režíruje jeho manželka Jitka), vinaře i milovníka folkloru.

František je renesanční člověk, má rád lidi a oni zase jeho - pořad režisérky Moniky Rychlíkové to přesvědčivě ukázal. V sobotu pak hned následoval v rámci Folkloriky film z roku 2009 věnovaný velikonočním zvykům v Míkovicích.

Střihový snímek vznikl konfrontací s ukázkami z původního černobílého pořadu ČT z roku 1973. Hlavními aktéry byli Burčáci a míkovská chasa. Zasvěcení diváci se tak o Velikonocích dobře pobavili - což při koronavirových omezeních potěšilo… (Omluvte sníženou kvalitu fotografií, jsou pořízeny z obrazovky.)

Na apríla 1. dubna vysílala Česká televize pořad Sečteno z Vlčnova. Řešila v něm témata našemu regionu velmi blízká, jako například Vlčnov a Jízda králů, Křesťanství a Velikonoce nebo Baťovští následovníci a obuvnický průmysl.

Autor: Miroslav Potyka