Ti dali vzniknout základu hlavní expozice pro foyer kina Hvězda sestaveného z pohledů na události a okamžiky loňského roku na Slovácku.

„Letos přihlášené fotografie tematicky zřejmě odrážely proměny i nejistoty druhého koronavirového roku. Na fotkách se méně objevovali lidé, ať už v krojích nebo v civilu, zato přibylo pohledů na krajinu, přírodu, architekturu. Naší ambicí bylo i v letošní sestavě „spolukurátorů“ vytvořit výstavu postavenou nejen na snímcích kompozičně a technicky dobře zvládnutých. Hledali jsme vždy ještě něco navíc – osobní zaujetí, nečekaný úhel pohledu, vytrvalost ve zkoumání tématu,“ uvedl grafický designér, literární a divadelní autor (ale také fotograf) Michal Stránský.

Výstava Ohlédnutí 2021 vyvrcholí tradiční nedělní vernisáží od 17 hodin ve foyer kina Hvězda. V kavárně pak bude vystaven výběr z celoročního fotografického „stipendia“ Ohlédnutí, který jako laureátka posledního ročníku obdržela Iva Gejdošová.

Pořadatelé na vernisážitradičně vzpomenou též na několik osobností regionu, kteří v uplynulém roce náš svět opustily (primáš Luboš Málek, zpěvačka Vlasta Grycová, Jaroslav Zapletal, malíř Tomáš Měšťánek, cestovatel a spisovatel Miroslav Zikmund). Výstavy budou v kině Hvězda přístupné až do konce března a současně je bude možné počínaje vernisáží vidět (včetně úplně všech zaslaných fotografií autorů) na webové stránce http://ohlednuti.uh.cz