Právě ve zmiňovaných obcích se totiž uskuteční dvacátý ročník mistroství republiky v balonovém létání. „Počítáme s účastí až padesáti balonů. Už nyní víme, že se v podstatě jedná o mezinárodní akci, poněvadž se nám přihlásili účastníci i z Rakouska, Maďarska nebo daleké Litvy," uvedl šéf organizačního týmu Tomáš Petržela s tím, že podrobnosti ještě nechce prozrazovat.

„Pokud se vše povede, tak se bude jednat o největší balonářskou akci v České i Slovenské republice. Nyní jsme ve fázi intenzivních příprav. Spustili jsme však webové stránky www.balonove-mistrovstvi.cz, na kterých se průběžně budete dozvídat veškeré novinky," odkázal Tomáš Petržela na internetovou stránku zřízenou speciálně pro tuto akci.

Jasné však je, že na slovácké nebe se vznese i desítka vzdušných obrů společnosti Balony.eu. Ty ponesou také pasažéry z řad veřejnosti, kteří si zakoupí letenku určenou právě pro tento let.

Zatím nepotvrzené informace také napovídají, že organizátoři chystají netradiční překvapení pro děti, a to k zahájení školního roku. To se má odehrát v samém centru Uherského Hradiště.