Také letos organizátoři připravili pro návštěvníky řadu novinek.

Jednou z nich byl například dětský den s kouzelníkem Jirkou Hadašem a Sběrnými surovinami UH, který v pátek 29. června Slovácké léto odstartoval. Děti si tak mohly dosyta užít poslední den školního roku a oslavit začátek prázdnin.

„Měl jsem z toho báječný pocit, přišla spousta dětí, se kterými jsme skákali v pytli nebo skládali obří puzzle,“ okomentoval Jiří Hadaš své vystoupení na Masarykově náměstí.

Festival pod šírým nebem přinesl také několik sportovních turnajů. Podruhé se uskutečnil beachvolejbalový Super Cup, který byl ze sportů divácky nejatraktivnější.

Novinkou sportovního programu se stalo klání Strongmanů v pátek 6. července.

Do hradišťského skate parku se sjelo 14 siláků z celé republiky, aby se utkali v pěti silových disciplínách.

„Divácky nejoblíbenější disciplínou je převracení pneumatiky neboli Tire flip. Soutěžící zase nemají rádi tažení třista patnácti kilových saní. Nejsou na to zvyklí, protože ne každý pořadatel tuto disciplínu zařadí do závodu,“ sdělil jeden z pořadatelů Miroslav Moťáň.

Tři a půl hodiny trvající soutěž nakonec vyhrál dvoumetrový Zdeněk Mühlhauser z Prahy.

S kladnými i zápornými reakcemi se setkala prémiová zóná, kterou organizátoři vyzkoušeli letos poprvé.

Šlo o místo pod Adell Stage na Masarykově náměstí, kde se zájemci za symbolické vstupné mohli vyhnout tlačenici v davu a mít své hvězdy při koncertech téměř na dosah.

„Věříme, že se nám v budoucnosti podaří vychytat nedostatky a diváci se naučí prémiovou zónu využívat,“ prohlásil jeden z organizátorů Marek Pochýlý. Odmítat zájemce prý museli u koncertu Bena Cristovaa, o něhož byl vůbec největší zájem.

Na Slováckém létě letos nechyběl ani placený doprovodný program, který se podle organizátorů setkal s příjemným ohlasem veřejnosti.

Patřila sem například módní přehlídka Fashion Show či Afro-Cuban Párty.

Autorka: Jana Blahošová