Jak to bude se 13. ročníkem Slováckého léta, které je naplánováno na 3.-12.července 2020?

„V tuto chvíli, začátkem dubna nikdo z nás netuší, co bude na začátku prázdnin. Situace se vyvíjí, oficiální nařízení vlády zmiňují několik různých variant, jak se bude postupovat po uvolnění nejpřísnějších opatření. Pořádání hromadných akcí, mezi které patří i Slovácké léto, má v tuto chvíli velmi nejasnou budoucnost. A tak ani my nedokážeme říct, zda se Slovácké léto 2020 uskuteční,“ uvedl zakladatel festivalu Marek Pochylý s tím, že o přesunu Slováckého léta 2020 v plném rozsahu na jiný letošní termín neuvažuje.

„Ve hře zkrácená verze festivalu v jiném termínu. Byla by zastoupena sportovní i kulturní část. Jinak už bychom těžko mohli hovořit o Slováckém létě. Rád bych poprosil, aby festivaloví fandové podpořili kterýkoli svůj oblíbený festival, nejen Slovácké léto. Věřte, že letos to budou potřebovat víc než kdy jindy,“ prozradil Marek Pochylý.

Jízda králů v Kunovicích. Ilustrační foto.
Nad jízdami králů se stahují černá mračna. Kunovickou odložili o rok

Jakou podobu bude mít 46. Letní filmová škola Uherské Hradiště, to zřejmě ze všeho nejvíc závisí na zodpovědnosti vůči zdraví nás všech.

„Věříme, že se v létě potkáme v Uherském Hradišti. Jsme v tom společně a rozhodnutí, jakou bude mít LFŠ podobu, přijde nejpozději v květnu. Pracujeme na několika variantách. Jakmile se trošku rozjasní, spustí se následně i akreditace,“ uvedl mluvčí Letní filmové školy Libor Galia.

Vizualizace trasy dálnice D 55 v úseku Staré Město - Moravský Písek.
Další povolení pro stavbu dálnice D55 u Starého Města