„Obzvlášť na balkoně bývá už roky velmi nepříjemné vedro,“ postěžoval si pravidelný návštěvník uherskohradišťského divadla Ivan Chlachula.

Radní stále hledají řešení, termín potřebných prací však doposud neznají. „Oprava vzduchotechniky je pro nás na prvním místě, protože v horkých měsících je v hledišti opravdu dusno. Nám jde především o diváky,“ poznamenal mluvčí uherskohradišťského divadla Josef Kubáník.

Stačila by i stávající vzduchotechnika, tvrdí místostarosta

Už na samotném začátku letošní sezony ve Slováckém divadle sliboval starosta Uherského Hradiště Libor Karásek investice do nedostačující klimatizace. Zástupci města proto nechali vypracovat odborný posudek, který měl naznačit možná řešení. „Podle této studie je možné navýšit kapacitu vzduchotechniky tak, aby byla dostačující, a to pouze s minimálními stavebními úpravami,“ konstatoval uherskohradišťský místostarosta Evžen Uher.

Z posudku vyplývá, že potřebná změna by přišla přibližně na jeden milion a sedm set tisíc korun. Další postup musí teprve projednat zastupitelé. To se však ještě nestalo, proto nikdo ještě nezná ani samotný termín zahájení přestavby.

Na čerstvější vzduch v hledišti čeká víc než šest a půl tisíce předplatitelů a dalších diváků slovácké scény.