Vzdáme mu největší hold tím, že budeme hrát, protože on byl jedním z nás, řekl ČTK mluvčí a herec souboru Josef Kubáník. Svůj Vánoční koncert nebude ve čtvrtek rušit ani zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů. Obě instituce ale počítají s krátkou pietní vzpomínkou v úvodu.

„Václav Havel byl starý divadelník. Určitě by si přál, aby všechna divadla hrála,“ poznamenal Kubáník s tím, že v úvodu všech inscenací vystoupí ředitel divadla Igor Stránský s krátkou promluvou a s žádostí směrem k publiku o minutu ticha. Slovácké divadlo má ve středu na programu muzikál Donaha! a o den později ve velkém sále inscenaci Denní dům, noční dům a na Malé scéně Konkurz podle Grönholma.

Čtvrteční Vánoční koncert s Rybovou Českou mší vánoční a s koledami nebude rušit ani Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín. „Koncert se uskuteční, ale s krátkou pietou v úvodu,“ řekla ČTK mluvčí filharmonie Dagmar Garguláková.

O osudu svých inscenací plánovaných na středu a čtvrtek zatím nerozhodlo Městské divadlo Zlín. První den by mělo hrát muzikál Juan, druhý hru Brouk v hlavě.

„Jde o dopolední představení pro školy. Rozhodne se po domluvě s nimi v úterý dopoledne,“ řekla ČTK mluvčí divadla Hana Šmardová. Divadlo však podle ní bude pořádat středeční vánoční tržiště v Dílně 9472, kde si diváci budou moci spolu s herci vydražit svůj vánoční dárek a ochutnat punč.

O třídenním státním smutku na památku Václava Havla rozhodla dnes na mimořádném smutečním jednání vláda. Na veřejných budovách budou vyvěšeny vlajky na půl žerdi. V pátek v poledne by měli občané na doporučení vlády Havlovu památku uctít minutou ticha. Slováci budou smutek držet v pátek.