Na jevišti se sejdou divadelníci, kteří se s Václavem Havlem poznali a zavzpomínají na společné chvíle. „Mnoho z nás Václava Havla znalo. Někdo mu byl nablízku častěji, jiný třebas jen jednou. Každopádně při každém setkání se ukázal jak neobyčejný člověk, a na takového budeme i vzpomínat,“ říká k připravovanému večeru ředitel divadla Igor Stránský. „Divákům promítneme i unikátní záznam z návštěvy pana prezidenta ve Slováckém divadle v roce 1991,“ dodal ředitel.

Vzpomínat budou i herci, večer bude moderovat dramaturg Libor Vodička, jenž stál u uvedení inscenace hry Václava Havla Vyrozumění. Ta byla na repertoáru Slováckého divadla před čtyřmi lety. U příležitosti jejího uvedení se herci s Václavem Havlem osobně sešli. „Chtěli bychom, aby středeční večer byl důstojným ohlédnutím za životem největší osobnosti našich současných dějin. Václav Havel by si jistě jako velký divadelník nepřál, aby byla v takovou chvíli divadla zavřená,“ je přesvědčený Josef Kubáník.

Večer na počest Václava Havla začne v 19 hodin, vstup je pro všechny diváky volný. Na budově Slováckého divadla visí černý prapor, ve foyer jsou od úterního podvečera pro vyjádření soustrasti k dispozici kondolenční listiny.

Josef Kajetán