„Moc dobře si uvědomujeme, že covid není jediná nemoc, která nás sužuje a rozhodli jsme se ve spolupráci s Šancí Olomouc v pondělí 15. února připnutím zlatých stužek aktivně připojit i ke Dni dětské onkologie,” prozrazuje herec a mluvčí slovácké scény Josef Kubáník.

Divadelníci tak navazují na dobu, kdy ve Slováckém divadle uváděli inscenaci Oskar a růžová paní, o chlapci nemocném leukémií.

„Natočili jsme tenkrát záznam premiéry na CD a výtěžek z prodeje jsme celý věnovali Šanci. Olomouckou nemocnici jsme také navštívili a dodnes na příběhy, které nám tehdejší přednosta Dětské kliniky Lékařské fakulty Univerzity Palackého a Fakultní nemocnice v Olomouci pan profesor Mihál vyprávěl, s respektem a s velkým obdivem vzpomínáme,” dodává Josef Kubáník.

„Na spolupráci i na návštěvu herců máme jen ty nejlepší vzpomínky a proto, když jsme začali plánovat letošní akci u příležitosti Dne dětské onkologie, hned nás napadlo Slovácké divadlo oslovit. Jsme moc rádi, že do toho bez rozmýšlení šlo a herci natočili dojemná videa, která zveřejníme na našich sociálních sítích,“ říká Herta Šůstková z olomoucké Šance, která od roku 1991 pomáhá hematologicky a onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc. Zároveň se těší, že ve společných projektech budou divadelníci se zdravotníky pokračovat.