Ve zprávě zaslané médiím o tom informoval mluvčí divadla Josef Kubáník.

„Se vší vážností odmítáme jakoukoliv agresi Ruska a jeho kroky považujeme za barbarské a ohrožující bezpečnost celé Evropy, potažmo celého světa,“ říká rázně ředitelka uherskohradišťské scény Libuše Habartová.

K podpoře Ukrajiny se divadlo připojí i dalšími činy.

„Před každým představením vystoupí herci před diváky a vyjádří svůj odmítavý postoj k válečnému konfliktu. Už za pár dnů pak začneme zkoušet inscenaci Vzlet a pád Jurije Gagarina. Ústředním tématem jsou dezinformace a překrucování faktů. Tedy praxe, která byla sovětskému, nyní ruskému vedení země vždycky blízká,“ dodává ředitelka Slováckého divadla Libuše Habartová.

Inscenace uměleckého šéfa Slováckého divadla Lukáše Kopeckého Vzlet a pád Jurije Gagarina se bude na příběhu prvního kosmonauta ve Vesmíru věnovat době, kdy byla ideologie důležitější než pravda, výhra ve vesmírných závodech důležitější než bezpečí jednotlivců a kdy se určití lidé nemuseli díky svému postavení za svá rozhodnutí zodpovídat.

„Době, o které jsme si až donedávna mysleli, že je už za námi… Premiéra inscenace je naplánovaná na 14. května,“ dodal Josef Kubáník.