„Nominace na Cenu Marka Ravenhilla je pro nás dobrou zprávou, že ve Slováckém divadle děláme inscenace, o kterých se ví i daleko za hranicemi regionu a že se s námi počítá u těch nejprestižnějších ocenění. Máme z toho samozřejmě radost,” říká herec a mluvčí slovácké scény Josef Kubáník a připomíná, že letos se kromě zmiňované nominace herci chystají na trojici největších divadelních festivalů u nás s inscenací Láska, vzdor a smrt, Jiří Hejcman byl za titulní postavu Cyrana z Bergeracu nominovaný na Thálii a v červnu na repertoár přibude další inscenace napsaná speciálně pro soubor hradišťského divadla s názvem Zapeklitě!.

100letí Uherskohradišťské nemocnice. Působivá expozice, kterou stojí za to vidět
100letí Uherskohradišťské nemocnice. Působivá expozice, kterou stojí za to vidět

Cena Marka Ravenhilla za inscenaci nového textu se uděluje od roku 2010 za počin v inscenování současné dramatiky. Nezávislá porota tentokrát vybírala z více než 100 inscenací, přičemž do užší nominace se dostalo sedm z nich.

Nominovanou komedii režíruje Lukáš Kopecký

Uherskohradišťská scéna reprezentuje divadla z celé Moravy jako jediná, vedle ní jsou v nominaci tři pražská divadla, a to Národní divadlo, Švandovo divadlo, Divadlo pod Palmovkou, cenu si mohou odvézt i zástupci Jihočeského divadla, nebo Činoherního studia Ústí nad Labem.

Cenu Vladimíra Boučka převzaly lidové tvůrkyně. Mistry rukodělné výroby se stali tři muži
Cenu Vladimíra Boučka převzaly lidové tvůrkyně. Mistra rukodělné výroby tři muži

„Jan Šotkovský žánr romantické komedie funkčně divadelně rozvíjí a zahrává si s jeho žánrovým pravidly s nadhledem a ironií. Komedie byla napsána přímo na výzvu Slováckého divadla, tedy přímo na tělo protagonistům – inscenace v režii Lukáše Kopeckého se o tyto kvality textu opírá a zúročuje je,” napsal u zdůvodnění nominace recenzent David Drozd.

Komedii Třináctkrát za svědka o čtyřicátníkovi Adamovi Fojtíkovi, který dokáže rozpoznat, kdo se k sobě hodí a dokáže vytvořit plnohodnotný vztah, má od loňska za sebou tři desítky repríz.

Vybrali jsme pro vás: 

Ilustrační foto.
Bezpečí pro novorozence. Uherské Hradiště dostalo důležitou výbavu
Malí letci z Uherského Ostrohu zažili dobrodružství v aeroklubu
Malí letci z Uherského Ostrohu zažili dobrodružství v aeroklubu
Lenka Jurečková ve Strážnici
Obrazy Lenky Jurečkové uvidí lidé na jízdě králů v Kunovicích
Šéfredaktor Slováckého deníku Pavel Bohun
Uchovat dědictví otců máme ve svých rukou