„Pro mě to byl velmi silný zážitek, vnímat ten valící se proud šesti stovek dětí z městských základních škol, folkloristů a celé řady složek jako jsou hasiči, sportovci, Sokolové, skauti, soubory v historických kostýmech a dalších,“ svěřil se Deníku uherskobrodský starosta Ferdinand Kubáník.

Průvod se vydal od Sokolovny, míjejíc městské hradby až do stanového městečka nad Muzeem J. A. Komenského, kde už čekal král Přemysl Otakar II.se svojí družinou, jenž se k procesí připojil.

Hřbitovní kapli v Dolním Němčí v dušičkovém čase vévodí tabla s fotkami zemřelých
Hřbitovní kapli v dušičkovém čase vévodí tabla s fotkami zemřelých

Společně pak zamířili na Masarykovo náměstí, plné nadšených davů přihlížejících, kde král předal symbolický dekret o povýšení Uherského Města na jedno ze svých dalších měst.

„Nepamatuji, kdy naposled bylo náměstí tak výrazně zaplněno návštěvníky. Odhaduji, že se tam shromáždilo na dva tisíce lidí. Samotný průvod byl výjimečný už tím, že se do něj Broďané tak masivně zapojili. Ukázalo se tím bohatství spolků ve městě v celém spektru a v celé jeho kráse,“ netajil se Ferdinand Kubáník spokojeností.

Bar La Rosco v Uherském Hradišti obsadily smrtky v různých podobách
VIDEO: Halloween v Hradišti: Bar obsadily smrtky v různých podobách

Slavnosti se podle jeho slov vydařily i proto, že vydrželo počasí a nemuselo se přikročit k žádným „mokrým“ variantám.

„Více než důstojným závěrem oslav byla nedělní bohoslužba v klášterním kostele, celebrovaná kardinálem Dominikem Dukou a doprovázená naším skvělým pěveckým sborem Dvořák,“ dodal starosta.

Pomyslnou třešničkou na dortu se podle něj stalo nedělní odpolední vystoupení pěveckého sboru Scholla Gregoriana Pragensis.