Záměrem města a pořádajícího Klubu kultury Uherské Hradiště totiž je uskutečnit tuto oblíbenou akci v rozsahu odpovídajícímu aktuální epidemiologické situaci a nařízením vlády. Definitivní rozhodnutí o rozsahu a koncepci slavností padne podle organizátorů začátkem srpna.

„Dosavadní průběh příprav směřujeme k uskutečnění slavností. Týden za týdnem dostáváme přesnější obrysy, jak by letošní ročník mohl vypadat, avšak musíme brát v potaz velké množství otazníků, které se nad celou akcí vznášejí. Kdyby se znovu objevil ve větší míře koronavirus, pak možná vláda odpíská všechny akce tohoto typu, s tím prostě musíme stále počítat,“ prozradil starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. Podle něj je však nemožné odhadnout, jak na masovou akci po letošní pandemii zareaguje veřejnost.

„Kolik lidí do města přijede, to nevíme nikdy, natož po Covidu,“ dodal.

Zatím je ve hře varianta, že Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v září v Uherském Hradišti budou. Své brány by měly otevřít také památky města, a to včetně těch, které jsou v průběhu roku běžně uzavřeny. Definitivní program je však ještě ve fázi vzniku.

„Celé dějiště slavností musíme mít důsledně rozdělené na sektory s jejich maximální kapacitou, ve kterých bude nutné dodržovat hygienická pravidla. Zabýváme se ale také uspořádáním slavnostního průvodu, jarmarku, počtem stánků a jejich rozmístěním,“ popsal ředitel pořádajícího Klubu kultury Uherské Hradiště Antonín Mach s tím, že účast z jednotlivých obcí organizátoři nijak neomezují.

„S námi v Hradišti na slavnostech vína můžou letos počítat, tak jako každý rok. Přestože jsme to s jednotlivými spolky zatím neřešili, přípravy na tuto akci plánujeme stejně, jako v minulosti. Začátkem září uspořádáme vaření trnek, abychom povidla mohli na slavnostech opět nabízet příchozím v prostorách Galerie Slováckého muzea, kde míváme základnu,“ poznamenal předseda mikroregionu Bílé Karpaty a starosta Dolního Němčí František Hajdůch.

Také on si však bude muset počkat na konečnou představu podoby slavností a jejich programu, s čímž hodlají pořadatelé přijít začátkem srpna.