Radní se po konzultaci s odborníky nebrání umístění retardéru ani omezení povolené rychlosti v problematické ulici

Po diskuzi s pracovníky brodského odboru dopravy se nebrání umístění retardéru ani omezení povolené rychlosti na komunikaci.

Stížnosti se ke starostovi dostaly pouze ústní formou od několika lidí. Oficiální dopis ale na obecní úřad zatím nedorazil. Přesto se radní rozhodli komplikací zabývat. „Tento úsek je skutečně problémový. V lokalitě se navíc pohybují děti a jejich koncentrace se do budoucna zřejmě ještě zvýší,“ poznamenal slavkovský starosta.

Nabízí se podle něj dvojí řešení stávající situace. Radní by mohli dát do ulice umístit retardér, nebo v ní snížit povolenou rychlost na třicet kilometrů v hodině. Rozhodnutí ale učiní až po debatě se specialisty z brodského odboru dopravy. „Zkraje příštího roku budeme mít jednání a probereme určitě i zabezpečení komunikace. Přikloníme se k tomu, co nám doporučí odborníci. Například omezení rychlosti totiž někdy může nehodovost ještě zvýšit,“ upozornil starosta.

Obavy má i z případné instalace zpomalovacího prahu. Ten by mohl vadit nejen řidičům, ale i samotným obyvatelům ulice. „Přejezd retardérů bývá hlučný. Od kolegů z jiných obcí vím, že si na to lidé mnohdy stěžují. Retardéry museli v řadě případů dokonce demontovat krátce po jejich umístění,“ podotkl Vladovič.

Extrémní hlučnosti by se ale příliš nebál straňanský starosta Pavel Mimochodek. Bezpečnostní prvek na silnici je podle něj pro lidi důležitější než dunění retardéru. „Máme v obci asi pět zpomalovacích prahů, které jsme také umístili na popud obyvatel. Vyšší hlučnost většinou lidé tolerují a po čase si na ni zvyknou. Je pro ně lepší, když se v ulici nejezdí rychle,“ vylíčil své zkušenosti Mimochodek.