Vínomilci na něm mohli okoštovat 531 vzorků bílých, červených a růžových vín od vystavovatelů z 39 vinařských obcí východní a jižní Moravy.

„S devítidenním předstihem před veřejným koštem je hodnotilo 52 degustátorů na dvacetibodové stupnici. Vystavovatelé, jejichž vína porotci ohodnotili počtem vyšším než 18,5 bodu, budou odměněni pamětní medailí. Garantem degustace byl Josef Bičan z Traplic,“ informoval Jaroslav Snopek, člen sedmičlenného výstavního výboru.

Ani letos nevyhodnocovali Míkovičtí absolutní šampiony výstavy, ale majitele nejlépe hodnocených vín podle odrůd.

„Míkovické košty vín si během těch jednatřiceti let vybudovali na Slovácku pozici jedné z nejznámějších a nejnavštěvovanějších vinařských akcí. I letos sehnali pořadatelé koštu poměrně velký počet krásných vzorků vín, z nichž hodně jich bylo ročníku 2017,“ nechal se slyšet znalec fajnovostí vína Vlastimil Pauřík ze Sadů.

Netajil se tím, že byl členem degustační komise, jejíž členové se snažili hodnotit předložená vína podle nejlepšího vědomí a svědomí.

Na míkovickém výstavě vín si přišli na své nejen vínomilci, ale i gurmáni. Ti si pochutnávali na zabijačkových dobrotách od horňáckého řezníka Jana Kružici. Posezení nad skleničkou vína zpříjemňovala návštěvníkům míkovická cimbálová muzika Mladí Burčáci.