Ve stánku Mikroregionu Východní Slovácko na Mariánském náměstí mohli návštěvníci ochutnat pestrou paletu produktů. „Škvarky jsou z Bystřice pod Lopeníkem, vdolečky od paní Josefíkové z Vlčnova, klobásky z Bystřice pod Lopeníkem, medovina z Nivnice, chleba z bánovské pekárny, slanina z Bystřice pod Lopeníkem a slivovice z Bánova,“ prozradil manažer MAS Východní Slovácko Vojtěch Surmas.

Na nádvoří Galerie Slováckého muzea sídlil Mikroregion Bílé Karpaty a ve své nabídce byl ještě o něco štědřejší než ostatní mikroregiony. Slavkovjané tam nabízeli škvarky a vdolečky

Dolněmčané pak škvarkovou pomazánku, slivovici a povidla, která před týdnem navařily členky jejich souboru Tetičky. Lopeník příchozím servíroval domácí slaninu, bůčkovojátrovou paštiku, fánky, tedy smažené pečivo, trnkové vdolky a lopenickou bylinnou.

V Mikroregionu Dolní Poolšaví vsadili na tlačenku, zabijačkový ovar, zabijačkovou polévku, chleba se sádlem a cibulí, v Mikroregionu Staroměstsko pro změnu na chleba se škvarkovým sádlem, na škvarky a na víno. Raritou byl Mikroregion Ostrožsko – Veselsko, kde si mohli návštěvníci zgustnout na vařených kukuřičkách Josefa Machaly.