Řešení zapeklité situace měli alespoň částečně vyřešit zástupci hlucké radnice s rodiči dětí. Snaha obou stran se nakonec vyplatila, účastníci setkání nalezli provizorní řešení.

„Na zastupitelstvu padl návrh umístit dvacet dětí do stávající školní družiny a úpravit interiér mateřské školy, která by tím získala větší užitnou plochu,“ nastínila možné řešení situace Lenka Habartová, ředitelka Mateřské školy v Hluku. Starosta města tvrdí, že k umístění dětí by mohlo dojít už při nástupu nových školáčků. „Největším problémem bude vyřešit otázku likvidace odpadů, který souvisí s rozšířením kapacity školky. V záloze máme ještě jednu variantu, tu bych ale prozatím nechtěl prozradit,“ sdělil Jan Šimčík, starosta Hluku.

Většina oslovených rodičů řešení vnímá s úlevou, ale i mírnými pochybami. „Představitelé města měli tuto záležitost řešit už dávno. Starosta sice souhlasí s úpravami školky, rekonstrukce by však zvýšila kapacitu o pouhých patnáct dětí. To však nestačí, podobný problém má dalších 15 rodin a situace bude časem zřejmě ještě horší. Doufám, že si radní poradí a umístí do provizorních prostor i další děti,“ postěžoval si David Tomaštík z Hluku. Zastupitelstvu předala svůj návrh i Jana Gálová, předsedkyně hluckého občanského sdružení HULKA, které má ve své náplni, mimo jiné, i hlídání dětí. Ta navrhuje finančně nenáročnou přestavbu jednoho z místních objektů na centrum pro děti předškolního věku. „Mělo by sloužit pro prázdninové hlídání školáků a také pro děti od 3 do 5 let,“ vysvětlila Gálová. Její návrh ale většina oslovených rodičů přijala s rozpaky. „Raději bychom viděli své děti v takovém zařízení, které naše děti odborně připraví na přechod do školy,“ konstatovala maminka čtyřletého chlapce, která požádala o zachování anonymity.

Související články:

Hluk: děti už školka nebere