O prvním vyučovacím dnu tohoto týdne vplulo do školy 150 žáků se svými kantory a hospodářskými pracovníky v modře laděném oblečení, v úterý v proužkovaném a včera v odění hýřící červenou, žlutou a oranžovou barvou.

„Autorkou předvelikonočních barevných dnů byla před osmi roky v naší škole učitelka Jarmila Mikulincová. Letos je zorganizovala spolu s učitelkou Lenkou Němcovou. Nedržíme se striktně barev podle liturgie, ale rozhodli jsme se, že je budeme z roku na rok obměňovat," vysvětlil ředitel školy Radomír Válek.

Zatímco v minulých letech se školáci představili porotě oblečením a krátkým kulturním pásmem – scénkami, písničkami, cvičením nebo tanečky – ve svých třídách, letos to bylo za účasti všech žáků školy učitelek, učitelů i hospodářských pracovníků v prostorném vstupním vestibulu.

„Jako starosta Modré jsem byl hned v pondělí přizván do školy jako odborný garant předvelikonoční akce, která začínala modrou barvou. Modrá, obec i barva, je přece dobrá. Oblékl jsem si modrou košili i trenýrky, ale ty jsem dětem neukazoval," svěřil se s úsměvem Miroslav Kovářík. Jednotlivcům i třídám, které v pondělí zvítězily, udělil pouze ten den čestné občanství Modré.

Porota, které předsedala hospodářka školy Eva Dudová, to neměla při hodnocení tříd trochu jednoduché. Nejlepší kolektiv prvního stupně základní školy, prvňáčky učitelky Kateřiny Horákové a páté třídy kantorky Kateřiny Švecové, zařazené do druhého stupně, pojedou na celodenní návštěvu Aquaparku Uherské Hradiště. „Obě třídy nasbíraly v průběhu tří barvitých dnů nejvíce bodů a barevných klíčů. Za dobrou práci pojedou s vítěznými třídami do aquaparku zástupci školního parlamentu," poznamenal ředitel velehradské školy.