Zdroj blízký škole totiž redakci sdělil, že jeden z členů tamního učitelského týmu podal trestní oznámení kvůli šíření nepravdivých informací o dění ve škole.
„O tom, že věc šetří policie, se dozvídám od vás. Nevím, jestli se celá kauza vyšetřováním policie uzavře, nicméně já jsem byl přesvědčen, že je vše vyřešeno výsledkem šetření školní inspekce,“ netajil své překvapení starosta Vlčnova Jan Pijáček.

Ředitelka školy Jana Geržová potvrdila, že trestní oznámení podala. „Takový krok jsem skutečně učinila, nicméně podrobnosti bych si v této chvíli raději nechala pro sebe. Byla bych ráda, kdyby se tímto celá věc podařila vyřešit, ovšem netuším, jaký bude další vývoj. Každé další vyjádření ohledně předpokládaného sledu událostí by bylo pouhou spekulací,“ omluvila se Geržová.

Jedním z těch, kteří obdrželi předvolání na policii je někdejší předseda Sdružení rodičů Vlčnov Aleš Cimala. „Policii jsem podal své vysvětlení, které se týkalo mých vyjádření a postojů k situaci ve vlčnovské škole. Policisté mi sdělili, že mě předvolali kvůli oznámení, které podal někdo ze školy. Kdo tak učinil a proč, nevím,“ krčí rameny Cimala.

Podrobnosti nesdělila ani uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková. „Ze strany vedení školy Vlčnov jsme obdrželi oznámení kvůli podezření na zneužití pravomoci veřejného činitele a pro pomluvu. V současné době další okolnosti vyšetřujeme,“ informovala Zámečníková.

Mluvčí školní inspekce Libor Vacek tvrdí, že výsledek vyšetřování už není pro jeho instituci důležitý. „O výsledku policejního vyšetřování či soudních jednání nás v podobných případech nikdo informovat nemusí. My jsme provedli hloubkovou prověrku, která žádná závažná pochybení ze strany vedení školy neodhalila. Pro nás tím celá věc skončila,“ vysvětlil Vacek.

Čtěte více: vpravo nahoře Související články