„Děkuji vedení školy za to, že zde vytvořilo tyto nové krásné prostory, kde budou mít žáci možnost pracovat s nejmodernějšími stroji a zařízeními. Díky tomu budou výborně připraveni na odbornou a vysoce kvalifikovanou práci v oboru strojírenství, které má právě zde v Uherském Brodě dlouholetou tradici, ať už se jedná o Českou zbrojovku nebo Slovácké strojírny. Aby tyto firmy zůstaly konkurenceschopné, potřebují nutně odborníky, kteří umí ovládat CNC stroje. Mladí lidé, kteří se to dobře naučí, proto v budoucnu rozhodně nebudou mít nouzi o práci,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, který se otevření nové dílny osobně zúčastnil.

Hausbót ležící v řece Moravě u Jarošova už jednou visel na jejím břehu. Provozovatel schytal pokutu.
Hausbót opět převrácený na břehu Moravy. Provozovatel už jednou dostal pokutu

Jak uvedl ředitel školy Ladislav Kryštof, dílny mohou využívat i žáci základních škol, kteří tak mají možnost podívat se, jak CNC stroje fungují a některé si i vyzkoušet. Škola se tak snaží přilákat do svých řad nové žáky.

„Dílna byla vybavena díky projektu Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II, který realizuje Zlínský kraj,“ doplnil Jan Vandík z tiskového odboru Zlínského kraje. (pb)