Jsou mezi nimi malby, kresby, plastiky, keramika nebo grafické listy. O víkendu se na ně přišli podívat bývalí žáci i rodiče těch současných. Dobré dva tisíce lidí. V pátek si v Dolním Němčí navíc připomněli 25 let od založení Základní umělecké školy.

„Jsem mile překvapena, kolik lidí dorazilo, jsou jich plné chodby i dílničkové třídy, účast je hodně vysoká,“ řekla Alena Růžičková, která tradici vánočních výstav ve škole zakládala.

Slušovická mikulášská Rally uzavřela sezónu.
FOTO: Nervy, adrenalin, rychlá auta. Mikuláš Rally 2022 ovládla Slušovice

„Někdy před osmadvaceti lety jsme se vydali do adventní Vídně. Když jsem tam spatřila ty davy lidí, řekla jsem si, že na to přece nebudeme jezdit takovou dálku,“ vzpomíná Alena Růžičková na inspiraci k premiérovému ročníku.

Zpočátku v dílničkách s dětmi tvořila svícínky i keramiku, malovali na šátky, na kravaty, a pak to vše prodávali, aby mohli v dalším roce nakoupit pro rukodělné činnosti více polotovarů.

„Pak začala fungovat ZUŠka a k doprovodnému programu se přidávaly obory hudební, taneční i dramatický. Do toho mě napadlo uspořádat soutěž a přilákat na výstavu i jiné školy. Letos se jich přihlásilo deset z celého okresu,“ pokračuje Alena Růžičková.Pamětníkem je také ředitel školy Milan Kvasnička.

Zástupci Deníku navštívili v Jerevanu redakci měsíčníku Hlas Arménie. Zleva Ašot Arakeljan, Pavel Bohun, Abgar Apinyan a Martin Nevyjel.
Zástupci Deníku navštívili v Jerevanu redakci měsíčníku Hlas Arménie

„Vánoční výstava je náročná na přípravu, chystáme ji týdny. Dílka zůstávají vystavena do Vánoc. Vždycky mě potěší, když vidím, jak se při ní potkají někdejší spolužáci,“ říká Milan Kvasnička.

Letos je součástí výstavy 39 fotografií živočichů dvaaosmdesátiletého Oldřicha Kužílka ze Zlína.

Kolekce Kouzlo fauny a flóry Zlínského kraje se do prostor dolněmčanské školy přesunula ze zlínského magistrátu, kde byla vystavena v listopadu.