Škola donedávna využívala stísněné prostory bývalé vojenské správy, přestěhovala se však na Studentské náměstí, tedy do moderního areálu někdejších kasáren. To umožní navýšit kapacitu ze současných 100 na 150 žáků. „Počet tříd se nezmění, zůstane vždy jedna v ročníku. Více je ale zaplníme. V předchozím objektu to nebylo možné, museli jsme dodržet předpisový počet dětí na metr čtverečný," vysvětlila ředitelka školy Věra Olšáková.

Podle ní se i přes přírůstek žáků zachová individualita pedagogického přístupu, na níž si soukromé školství zakládá. Na prvním stupni plánují limit maximálně patnáct a na druhém osmnáct dětí na třídu.

Ve Čtyřlístku aktuálním školním rokem oslavují dvacáté narozeniny. Třeba ve středu odpoledne uspořádal personál i s žáky pro veřejnost, samozřejmě především rodiče s předškolními dětmi, zábavné odpoledne. Na programu bylo malování na obličej, vystoupení kouzelníka, fyzikální pokusy nebo představení práce s interaktivní tabulí.

„Chceme lidi seznámit s prostory, v nichž sídlíme. Hodně se jich o našem stěhování do kasáren ještě ani nedozvědělo. A zveme je k našemu únorovému zápisu," doplnila ředitelka Olšáková.