Pro žáky kunovické základní školy je strašákem každá větší dešťová přeháňka

„Následkem silných dešťů vniká do školy voda a v šatnách se objevují velké kaluže. Tento stav trvá už řadu let a znepříjemňuje život školákům i nám rodičům, kteří často pro své děti do objektu chodíme,“ postěžovala si matka jednoho ze školáků, která však redakci požádala o zachování anonymity.
Ředitel školy na Červené cestě Ladislav Michek potvrdil, že oprava školy je víc než nutná.

Voda jim totiž často zatéká až do šaten

„K zatékání vody dochází kvůli nevhodné technologii odvodu dešťových vod. Stávající rýny totiž nestačí vodu odvést a vlhkost proniká do stěn. Radní přislíbili, že k rekonstrukci školy přistoupí ihned po získání potřebných dotací. K odkladu rekonstrukce prý nedojde ani v případě, že dotaci nezískají,“ poznamenal Michek, který dodal, že provozní prostředky školy by na opravu nestačily.

Radní slibují nápravu

Jeho slova potvrdil i starosta Kunovic Jiří Vařecha. „Máme eminentní zájem problém této školy řešit. Finančně náročnou rekonstrukci uhradíme pomocí státní dotace. Pokud ji nedostaneme, odložíme některé jiné investiční akce ve městě a dáme přednost opravě školy,“ přislíbil starosta. Zástupci Kunovic odhadují, že vybudování nového systému odvodu vlhkosti a další práce budou stát zhruba 20 milionů korun.

„Problém se zatékáním odstraníme v první etapě prací. Druhá etapa zahrne zateplení budovy, výměnu oken, sociálních zařízení a podobně. Opravy by mohly začít příští rok na počátku letních prázdnin. Rekonstrukční práce by pak mohly skončit do konce roku 2008,“ vypočítal kunovický starosta.