„Starosta Kunovic přišel na schůzku s personálem školy a rodiči žáků a informoval nás o této nové situaci. Schůzka byla i přes vážnost situace vysoce korektní a mám dojem, že rodiče si argumenty pana starosty vyslechli s chladnou hlavou. Vedení radnice podalo další žádost, a pokud se nemýlím, rozhodnutí by mělo padnout v listopadu,“ informoval ředitel školy Ladislav Michek.

Podle jeho názoru je oprava školy nezbytná. Do budovy totiž zatéká tak silně, že voda vyplavuje šatny i další prostory. Neschválení dotace je pro zástupce školy vážným problémem, pedagogové však v této situaci nehodlají nečinně přihlížet.

„Už jsme požádali klempíře, aby vypracovali náhradní řešení odvodnění zaplavovaných prostorů, které nám pomůže překlenout období do získání potřebných financí,“ plánuje Michek.

Starosta Jiří Vařecha je optimistou. Věří, že počáteční neúspěch při žádosti o dotace státu vystřídá vstřícnější postoj ministerstva. „Věřím, že v další fázi budeme úspěšnější. V plánu máme totiž nejen opravu odvodňovacího systému školy, ale také její zateplení a výměnu oken. Výsledek naší žádosti se dozvíme buď ještě letos, nebo možná až příští rok,“ poznamenal Vařecha.

Zatékání do školy vyvolává vrásky na čele především rodičům dětí. „Už jsem synovi říkala, aby si raději boty dával do sáčku a pokládal je do vyšších prostorů šatny. Možné promočení obuvi je jen zanedbatelný problém. Horší je to, že následkem nadměrné vlhkosti mohou trpět obvodové zdi. Každé další odkládání oprav může vést k dalšímu poškození budovy a prodražení případné rekonstrukce,“ vyjádřila své obavy matka jednoho ze školáků, která však požádala o zachování anonymity.

Související článek:

Kunovice: déšť děsí školáky i pedagogy