Nesouhlas se stavbou vyjádřili i majitelé či provozovatelé několika dalších okolních domů, ti však nakonec ze svých nároků slevili. Rodina Skládalova, jejichž dům ale s budovou oblastní Charity spojuje společná zeď, dál usiluje o změnu projektu.

„Na ministerstvo pro místní rozvoj jsme zhruba před dvěma měsíci poslali námitku proti územnímu rozhodnutí a podobě stavby centra. Prozatím jsme se žádné odpovědi nedočkali," postěžoval si Jaromír Skládal. Ten poslal před časem své stížnosti i na krajský úřad ve Zlíně a na hradišťskou radnici. Změny podoby stavby ale nedosáhl.

„Vadí nám zejména to, že stavba může narušit statiku našeho starého domu. Za problém považujeme i to, že klienti, kteří budou přístavbu v podobě centra svaté Ludmily obývat, nám budou z pater jejich budovy vidět do dvora a narušovat tak naše soukromí," vysvětlil Skládal.

Ten podotkl, že stávající stavební ruch už pro ně znamená první komplikace. „Na několika místech nám popraskal dům. Oznámili jsme to stavbyvedoucímu. Ten nechal praskliny zajistit sádrou a slíbil, že praskliny řemeslníci postupně opraví. I tak ale dál máme obavy, aby se situace nezhoršovala a statika domu neutrpěla škody," netají své obavy Skládal.

Ředitel Oblastní charity Uherské Hradiště Jiří Jakeš tvrdí, že s rodinou Skládalovou absolvoval do dnešních dnů řadu schůzek. „Naší snahou je, předejít jakýmkoliv konfliktům souvisejících se stavbou. Jednou týdně chodí na stavbu technický dozor, který veškeré poznatky se sousedy probírá," vysvětlil Jakeš.

Rodina Skládalova se proti stavbě odvolala. Před nedávnem navštívili i hradišťský stavební úřad, aby zjistili, v jaké fázi je vyřizování jejich nesouhlasných připomínek. Pokud v odvolání neuspějí, chtějí situaci řešit i soudní cestou. „Žádný podnět ani žádost ve věci provádění stavby nebyly doposud z jejich strany na stavební úřad doručeny," podotkl mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.

Centrum Sv. Ludmily má být dokončeno koncem dubna příštího roku. Bude sloužit celkem jedenácti klientům Charity, kteří se v objektu budou učit samostatnému bydlení. Na provoz budou dohlížet čtyři pracovníci Oblastní charity.