„V malebném prostředí lesů v okolí Starých Hutí se klání zúčastnilo 150 soutěžících skautů a skautek ze Slovácka a Pozlovic na Zlínsku, pro něž závod připravilo na padesát pořadatelů,“ uvedl předseda Okresní rady Junáka Oldřich Vávra. Ten vysoce ocenil práci a roli vedoucích družin a oddílů, kteří se skauty systematicky pracují po celý rok a přivedli soutěžní hlídky až na tradiční a oblíbený Rikitanův memoriál.

Na tři a půl kilometru dlouhé trati, která měla start U Širokého dubu nad obcí Staré Hutě v Chřibech, na základně střediska hradišťských Psohlavců, si změřily své dovednosti a síly dvoučlenné hlídky, které byly rozděleny do osmi kategorií. Na malé světlušky a vlčata, mladší a starší skauty, dospívající rovery a rangers. Nejvíce hlídek, deset, bylo mezi Světluškami, ale jen tři byly v kategorii roverů.

Ilustrační foto
Obezita stále častěji útočí už na děti. Měly by se více hýbat

„Bylo vidět, že skauti se v přírodě umějí pohybovat. Dovednosti a ochota si navzájem pomoci nejsou pro ně cizí. Ostatně spolu s poznáváním přírody a rozvojem znalostí jsou náplní jejich týdenních schůzek,“ řekl spokojeně Oldřich Vávra. Stejně jako v předcházejících ročních bylo na soutěžících patrné zaujetí, bojovnost a nadšení pro měření sil.

A kdo si z Rikitanova memoriálu odvezl nejvíce putovních pohárů za vítězství v příslušných kategorií? „Byli to skauti ze střediska Modrá. Ti si odvezli pět pohárů. Velmi dobře se umístili také skauti ze střediska Psohlavci Uherské Hradiště, kteří si na svoje konto připsali dvě vítězství a jeden pohár si odvezli skauti z Polešovic,“ sdělil předseda Okresní rady Junáka.