Cyklisté ale budou mít do skateparků vstup zakázaný. Údajně pro ně budou příliš malé.

„Skatepark začneme stavět už za pár týdnů v areálu fotbalového hřiště, kde na něj bude dohlížet tamní správce. Cena hřiště převýší milion korun. Téměř osm set tisíc se nám ale podařilo získat od státu,“ upřesnil ostrožský starosta Vlastimil Vaněk.

Podobné plány mají i radní v Hluku. Skatepark chtějí postavit na vyvýšenině nad fotbalovým stadionem. Budovat jej ale začnou nejdříve za dva roky. „Musíme zažádat o změnu územního plánu, který takové aktivity v dané lokalitě momentálně nedovoluje. Když to půjde dobře, bude změna hotová za dva roky. Je to největší zdržení, ale mezitím můžeme stavbu hřiště chystat,“ poznamenal hlucký starosta Jan Šimčík.

Překážky ve skateparcích budou podle obou starostů dřevěné a kvalitní. Ani na jedno z hřišť však neplánují pustit cyklisty. „Uvažujeme pouze o skateboardistech. Plocha parku není tak velká, aby se tam mohlo jezdit také na kolech,“ argumentoval Vaněk. „Nejde to kombinovat. Na kola je potřeba víc prostoru,“ přidal se Šimčík.

Vyjádření radních se ale nelíbí sportovcům, kteří se baví freestylovým ježděním na kole. Ti nerozumějí pohnutkám, které starosty vedou k podobným závěrům. „Z takových lidí mluví neznalost. Je to jako by postavili silnici a řekli, že na ni můžou pouze auta, ale motorky ne. Je to stejně absurdní. Než něco úředníci zakážou, měli by si zjistit nějaké informace,“ podivuje se nad výroky starostů čtyřiadvacetiletý cyklista Petr z Uherského Hradiště.

Vstřícné gesto ke „skokanům“ na kolech udělali radní ve Starém Městě. Hřiště jim sice zatím postavit nehodlají, ale dali jim k dispozici pozemek pro vybudování hliněných překážek. Za ten ročně zaplatí symbolický nájem. „Nebyl to ovšem náš nápad, kluci přišli na radnici sami. My jsme jim vyhověli a našli pro ně vhodné místo,“ zmínil staroměstský starosta Josef Bazala.

Již dříve uveřejněné texty naleznete vpravo nahoře v oddíle Související články