To jsou nejmenší obyvatelé sirotčince Panny Marie Lurdské v Loangu, jedné vesnici v africkém Kongu. K tomu, že tyto opuštěné děti bez rodičů mají kde složit hlavu, přispěli také dárci z České republiky. Do podpory sirotčince jsou zapojeni také lidé z Charity v Kralupech nad Vltavou. Jednou z jejích aktivistek je rodačka z Dolního Němčí Markéta Debroise, která sirotčinec v Loangu osobně navštívila v rámci projektu Naše děti v Kongu.

„Vloni v červenci 2013 jsme se spolu s manželem vydali na cestu do Konga, abychom se seznámili s touto zemí, podmínkami života jejích obyvatel a především s dětmi ze sirotčince v Loangu. Celý náš pobyt trval tři týdny, z toho deset dní jsme strávili přímo v sirotčinci," prozradila Markéta Debroise. Ta i s manželem Olivierem uspořádá v neděli 16. března na Slovácku o své cestě dvě přednášky. Jednu v Uherském Brodě na faře ve 14. 30 a druhou pak v 17. 30 v kině v Hluku.

Sirotčinec v Loangu dnes čítá 26 dětí ve věku 1,5 až 23 let, o něž se každodenně bezplatně starají dvě ženy. Celkem 21 dětí žije přímo v novém domě v Loangu. Jedno dítě žije v pěstounské rodině v Loangu a čtyři děti v pěstounské rodině v Bomě. Rodiny se o děti bezplatně starají, ale ředitel sirotčince jim musí po dohodě přispívat na školné, zdravotní péči a někdy i na stravu dětí. „V současné době se do sirotčince snažíme nepřijímat nové děti, protože diecéze nemá prostředky ani na zajištění základních potřeb těch stávajících. V případě, že se nám podaří pro sirotčinec získat pravidelné finanční příjmy, rádi otevřeme dveře i dalším potřebným dětem," poznamenala Markéta Debroise.