Problém mají třeba ve Ski centru Bílé Karpaty na Mikulčině vrchu nad Lopeníkem. Žádný lyžař si tamní sjezdovky ještě v aktuální sezóně neužil a bude tomu tak určitě až do silvestra.

„U nás se nic nekoná, sněhové podmínky jsou velmi špatné. Za takového tání nemáme s naším zasněžovacím systémem šanci. Snad za rok, až modernizujeme naše vybavení. Nyní čekáme na ochlazení," informoval provozovatel sjezdovky Petr Sýkora. Doplnil, že minulá sezóna na Mikulčině vrchu trvala od půlky ledna do března. Mimo provoz je nyní také areál Štrbáň v pohraničním Strání.

Nudit byste se při rozlučce s rokem 2012 naopak neměli ve Ski parku Osvětimany. Lyžařské podmínky jsou zde dobré, na sjezdovce leží od 20 do 40 centimetrů sněhu. „Pokud se trochu zlepší počasí, ještě něco dofoukneme," uvedla provozovatelka Kamila Mynářová.

Na silvestra se tady bude lyžovat do 17 hodin, poté se návštěvníci přesunou do přilehlého penzionu na oslavu. „Živě zahraje kapela, připravuje se slavnostní večeře, raut, tombola, půlnoční přípitek i velký ohňostroj. Stále jsou volná místa, a to i bez ubytování," dodala Kamila Mynářová.

Žádný speciální program k poslednímu letošnímu dni nechystají na Stupavě v Chřibech. Sjíždět 350 metrů dlouhý svah tady můžete od 8.30 do 20.30 hodin. Na hlavní sjezdovce tam leží až metr technického sněhu, lyžařů je tam však nyní pomálu. „O víkendu má mrznout, chceme zasněžit i další sjezdovku," řekla provozovatelka areálu Bohdana Orlová.

Protáhnout kostru se můžete v pondělí vydat také do lyžařského areálu v Břestku. Otevřeno tady budou mít od 9 do 20 hodin. „Provoz jsme zahájili 26. prosince, i když dnes (v pátek, pozn. red.) jsme museli kvůli dešti zavřít," konstatoval správce sjezdovky Zdeněk Mendl.

Teploty na silvestra by na Uherskohradišťsku ani Uherskobrodsku podle předpovědi Meteopressu neměly vyšplhat nad nulu.