„V celém Zlínském kraji jsme zaznamenali pouze pět případů hořících kontejnerů, do kterých lidé naházeli explodující zábavní pyrotechniku. Pravděpodobným důvodem klesajícího počtu požárů posledního dne roku je patrně zvyšující se zodpovědnost lidí, kteří si stále více uvědomují nebezpečí vyplývající z používání těchto předmětů,“ poznamenal mluvčí krajských hasičů ve Zlíně Ivo Mitáček.

Klidnou noc zažili také ochránci zákona.

„Silvestr byl skutečně klidný. Pořádek panoval také na silnicích regionu. Na oslavu konce roku doplatil pouze 36letý řidič automobilu, který 31. prosince v podvečer projížděl úsekem mezi Uherským Brodem a Prakšicemi. Počínal si tak neopatrně, že vjel do příkopu a převrátil se na střechu,“ popsal událost uherskohradišťský policejní mluvčí Jaroslav Krejčíř.

Příčinou nehody byl alkohol. Muž přiznal, že před jízdou požil láhev piva a menší množství slivovice. Test u něj prokázal jedno promile alkoholu v krvi. Nesvědomitému řidiči hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky až jeden rok vězení a dočasné odebrání řidičského oprávnění.

Jako běžný označují poslední den roku 2008 také lékaři Uherskohradišťské nemocnice a.s.

„Od sedmé hodiny ranní na Silvestra do čtvrtečního odpoledne jsme ošetřili zhruba 50 osob. Vesměs se ale jednalo o pohmožděniny, zlomeniny a podobná zranění způsobená pády. Mezi ošetřenými bylo i několik lidí s drobnými poraněními od zábavní pyrotechniky, jednalo se však o ojedinělé případy a žádné z těchto zranění nebylo vážné,“ uvedl mluvčí nemocnice v Uherském Hradišti Jan Hrdý.

Čtěte víc: Silvestrovské vydání Slovckých novin