Lidé často chtějí strávit poslední dny roku také v lázeňských Luhačovicích, v kurzu jsou hlavně luxusnější hotely. Část ubytovatelů nabízí program i v době vánočních svátků, zájem je ale o něco nižší.

Některé rekreační areály či hotely mají silvestrovské pobyty zamluveny prakticky již rok dopředu.

„Máme zde především stálou klientelu, která v době svátků tvoří až 80 procent hostů. Pobyty jsou tak zamluveny ve velkém předstihu,“ řekl Vítězslav Tichý z rekreačního střediska TON Tesák v Rajnochovicích na Kroměřížsku.

Prakticky plno je na Silvestra i v hotelu Koh-i-noor na Soláni na Vsetínsku.

Obtížné je nalezení volného místa také v hotelech Galík, Lanterna a Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. „Občas se ale stane, že na poslední chvíli někdo odřekne,“ řekl mluvčí provozovatele všech tří hotelů Bohuslav Komín.

Lanterna navíc nabízí i vánoční pobyty. „Vycházíme vstříc poptávce, nyní je rezervována polovina kapacity,“ řekl Komín. Vánoční program připravil také Koh-i-noor, i tam je ještě část míst volných.

Silvestra je možné strávit také v některých zařízeních firmy Lázně Luhačovice. „Na speciální silvestrovské pobyty máme k dispozici asi pět set lůžek. Většinou jde o hotely, jež nabízejí čtyři hvězdičky. Právě o ně je totiž největší zájem,“ poznamenal vedoucí oddělení marketingu a prodeje Lázní Luhačovice Jiří Dědek. Vánoční pobyty společnost nenabízí.

Zlínský kraj se stále řadí k regionům, do nichž se turisté příliš nehrnou.

Provozovatelé hotelů a penzionů v kraji loni přivítali 508 557 hostů.

Ve srovnání s rokem 2005 je to sice zhruba o 20 000 lidí více, v letech 2003 a 2004 ale měli turisté o region větší zájem.