"To se týká i kamionů, které míří na hraniční přechod Bumbálka. Na silnicích v horských úsecích leží vrstva uježděného sněhu do deseti centimetrů. Jinde jsou zase vyjeté koleje a kolem nich vrstva sněhu do patnácti centimetrů. Na vozovkách v nižších polohách máme zbytek sněhové kaše do pěti centimetrů," popsal situaci na Vsetínsku dispečer tamních silničářů.

Všechnu techniku nasadili i silničáři v ostatních regionech. Hlavní tahy na Zlínsku, Kroměřížsku i Uherskohradišťsku jsou chemicky ošetřené, vozovky ve vyšších polohách opatřují silničáři posypem. "Vzhledem k současným teplotám a stálému sněžení ale hrozí, že silnice budou namrzat," varoval dispečer uherskohradišťských silničářů.

Podle něho si policie kvůli tomu například vyžádala sypač na silnici I/50, spojující Uherské Hradiště s Brnem. Na Zlínsku zase silničáři upozorňují na obtížně sjízdné úseky ve směru na Kašavu a Všeminu. "Mezi obcemi Držková a Kašava se vzpříčil kamion, silnice bude kvůli vyprošťování asi jednu a půl hodiny neprůjezdná," sdělila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Na Zlínsku podle ní za noc a dnešní ráno řidiči nahlásili deset drobných nehod bez zranění. Na Uherskohradišťsku vyjeli policisté podle mluvčí Jitky Zámečníkové pouze k nehodě autobusu a osobního vozu, která se také obešla bez zranění. Na Kroměřížsku ani na Vsetínsku zatím dnes policisté neregistrují žádnou dopravní nehodu.