To a ještě mnohem více prožilo čtyřicet šest dětí a jejich rodiče na letním táboře v italském San Francescu.

Organizátorem lákavých deseti prázdninových dnů, které táborníci strávili v desetitisícovém kempu na mořském pobřeží, byl už pošestnácté Dům dětí a mládeže (DDM) Šikula Uherské Hradiště.

Tábor měl svou ideu a originální náplň. Mladí táborníci se vydali do země Nagobot, kde je čekal nelehký úkol. Královna Vivien (vedoucí tábora a ředitelka DDM Libuše Srpová) z této vzdálené země je požádala, aby chytili jejího odvěkého nepřítele ze země Nezab, který jí ukradl posvátný meč. „Ten naši zemi věky chránil, ale po jeho zcizení sužují moji zemi přírodní katastrofy a hladomor,“ vysvětlila Vivien.

„Vydejte se na dlouhou cestu plnou nástrah a překážek, na niž jste se už dlouho připravovali a přineste mi zpět můj čarovný meč, za nějž vás náležitě odměním,“ nabádala královna kluky a děvčata na začátku netradičního tábora.

S talismanem v podobě kouzelného vejce, které je podle královny mělo chránit před nebezpečím, se roztočil každodenní souboj o dopadení čaroděje. Nechybělo ani koupání v moři, opalování, stavby z písku, výroba lucerniček, batikování triček, diskotéky a mnoho dalších her. O posledním táborovém večeru děti čaroděje dopadly, čarovný meč mu sebraly a přinesly jej královně Vivien na mořské molo. Ta každého táborníka pasovala na rytíře Řádu duhové ryby a spolu s nimi pak vstoupila do vln Jadranu.

„Největší radost máme z diplomů a medailí, které jsme za účast v táborové hře dostali.V San Francescu jsme byli poprvé a rádi bychom se sem ještě někdy vrátili,“ svěřili se unisono tři čtyřletí účastníci tábora Vítek Herodes, Matýsek Škrabal a Petr Cícha.