Urodil se podle nich dostatek švestek, jablek a také dalších druhů ovoce. Fungovat už začaly také některé pěstitelské pálenice.

Počasí letos přeje

Důvodem bohaté letošní úrody je zejména přívětivé počasí. „Na rozdíl od loňska, kdy se na úrodě podepsal mráz, byla tento rok velmi teplá zima a jarní mrazy vůbec nepřišly. Stromy si navíc při loňské neúrodě odpočinuly,“ vysvětlil předseda zahrádkářů v Janišově u Vsetína Jiří Martiš.

Podle jeho slov může bohatou sklizeň ohrozit snad jen nečekaná vichřice či krupobití, které by mohlo stromy obsypané plody polámat. „Velký boom na Valašsku v posledních pěti letech zažívají právě švestky, které si lidé hodně vysazují,“ připomněl Martiš. Podle jeho slov se tak začíná opakovat dávná historie. „Před sto lety byla švestka na Valašsku nejčetnější ovoce,“ vysvětlil předseda zahrádkářů.

Sadí se stromy, které odolají šarce

Návrat k tradičnímu valašskému ovoci podle něj umožnily také nové odrůdy, které jsou méně náchylné k různým nemocem a zejména si poradí s obávanou šarkou. „Je to virové onemocnění, které nejde vyléčit. Jsou však odrůdy, které už dokáží nemoci odolat a plody normálně dozrají a jsou sladké,“ vylíčil novinku Martiš.

Jeho slova o „znovuobjevení“ švestek na Valašsku potvrdil také předseda Ovocnářské unie při Agrární komoře České republiky Jaroslav Muška.
„Stavy tohoto tradičního ovoce se ve vsetínském okrese a ve Zlínském kraji vůbec v posledních letech skutečně zvedají. Napomáhají tomu také některé firmy, které samy zakládají sady,“ řekl Muška.

Letošní bohatá úroda se však podle jeho slov netýká všech druhů ovoce. „Podobně jako švestky jsou na tom letos ještě jablka, ale například třešní či broskví bude zřejmě jen polovina,“ upozornil Muška.

Na kvasy se už těší i majitelé pálenic

Dostatek ovoce se projevil také na fungování pěstitelských pálenic. Některé z nich už zahájily sezonu. V těchto dnech totiž začíná dozrávat kvas z třešní, raných jablek, mirabelek nebo některých druhů hrušek. „Třešně pálíme už od poloviny července, sice jen jednou nebo dvakrát v týdnu, ale vždy je toho hodně,“ popsal majitel pálenice v Poličné Jiří Bublík. Hlavní sezona pálení kvasu však začne až na podzim.