Znáte chutný recept z kuchyně našich babiček? Autor zveřejněného receptu dostane od Deníku zajímavý dárek! Recepty zasílejte na kucerova@az-k .cz nebo poštou Alena Kučerová, Hostětín 56, 687 71 Bojkovice

To, co se různí, je použité těsto a způsob pečení. Milada Fohlerová, pracovnice Muzea Vsetín, o o­ súchu říká: „Je to placka pečená nebo spíš sušená na plotně nebo v peci bez použití tuku. Snad odtud ten název - od slova suchý. Na celém území Valašska býval osúch velmi rozšířený, v chudších rodinách jej používali místo tehdy vzácnějšího chleba, od něhož se lišil tím, že byl z jednoduššího nekvašeného těsta. Nástin receptu na osúchy v krásném valašském nářečí lze najít v publikaci J. Štiky Lidová strava na Valašsku: „Osúchy sa dělaly z vařených a surových zemňáků, zahustily sa na mlýnci mletú múkú (krupicú), nekdy aji ovesnú lebo jačmenú.“

Jak šla doba, měnil se i o­ súch. Například na slovenském Záhorí má dnes osúch podobu bochánků a k jeho přípravě potřebujeme 100 ml jogurtu, 150 ml vody, 200 g uvařených a nastrouhaných brambor, 5 lžic kvásku, 500 g hladké, 200 g žitné chlebové mouky, 2 lžíce sádla, 2 lžičky kmínu, 3 lžičky soli, 1 lžička cukru a 25 g droždí. Zpracujeme těsto, ze kterého po vykynutí uděláme čtyři bochníčky, necháme 15 minut nakynout, vyválíme a necháme znovu vykynout. Před pečením potřeme sádlem a pečeme. Těsně před dopečením zase potřeme sádlem s rozetřeným česnekem, posolíme a dopečeme. Ve Střelné na Valašsku pečou osúchy jako slané koláče plněné zelím a uzeným masem. V rázovité obci Strání na Uherskobrodsku, proslulé svými tradičními fašanky a důrazem na udržování tradic, pečou tamní hospodyně osúchy zcela jiné, originální. Jsou z kynutého těsta a jejich chuť je neodolatelná. Se svým suchým, poněkud chudobným předchůdcem mají společný jen ten česnek.

Straňanské česnekové osúchy

Těsto: 800 g hladké mouky, 200 g polohrubé mouky, 1 lžička soli, 100 ml oleje, 0,5 l mléka, 60 g kvasnic.

Náplň: 1 a půl Hery či másla, 2 hlavy česneku, 1 lžička soli, 1 lžíce vegety a 1 lžíce grilovacího koření.

Dokončení: 1 až 2 vejce, kmín.

Příprava: V míse smícháme obě mouky a sůl. Z části vlahého mléka a kvasnic uděláme kvásek, který po vzejití opatrně přendáme do mísy, přidáme olej a postupně přiléváme zbytek mléka a mícháme tak, aby nám vyšlo kypré těsto, které necháme vykynout a poté ho rozdělíme na šest dílů a vyválíme jako štrúdl. Na náplň oloupáme dvě hlavy česneku a utřeme se lžičkou soli a přidáme do našlehaného tuku, podle chuti přidáme vegetu a grilovací koření. Hotovou náplní potřeme pláty těsta a stočíme. Necháme znovu nakynout a pak z nich krájíme cik-cak kolečka, která klademe na vymaštěný plech a potřeme vajíčkem. Poté posypeme kmínem a mírně posolíme. Pečeme ve vyhřáté troubě na 200 stupňů dozlatova. Na plechu necháme zchladnout!

Osúchy pro Deník upekly kuchařky tamní mateřské školy Anna Zetková a Anežka Halodová se svými pomocnicemi a navrch posílají dobrou radu: „…je třeba tam zamísiť hlavně kus srdca!!! Jinak sa to nepodarí!“ Tak se řiďte radama a ať straňanské česnekové osúchy chutnajú vám i vašim hosťom!

Alena Kučerová