Znáte chutný recept z kuchyně našich babiček? Autor zveřejněného receptu dostane od Deníku zajímavý dárek! Recepty zasílejte na kucerova@az-k .cz nebo poštou Alena Kučerová, Hostětín 56, 687 71 Bojkovice

My si, ale s panem Cilečkem pochutnáme na šťavnaté a křupavé kačence. Vskutku originální recept patří k jeho nejoblíbenějším a není se, co divit, že stolovníci po prvním soustu nešetří slovy obdivu a úžasu. Pokud se necháte inspirovat a zařadíte tuto dobrotu jako parádní oběd na některý z nadcházejících svátečních dnů, určitě neuděláte chybu, a co víc, lahůdka vám nezanechá na těle žádný nový faldík či centimetr v pase. Recept však vyžaduje velkou dávku sebezapření, protože budeme pracovat s voňavou, upečenou kačenkou. Jde o to si tento polotovar nesníst. Proto je lepší, když se kuchař či kuchařka v kuchyni zamkne a vyhne se tak atakům hladových členů rodiny. Věřte, že výsledek stát za to. Kulinářský zážitek bude potvrzením valašského přísloví, které nám Robert Cileček kromě receptu přidal jako bonus: „Hostina je jediné místo, kde sa první hodinu nenudíte,“ tak ať to platí i u vás.

Kačenka podle pana Roberta

Ingredience: 1 mražená nebo lépe chlazená kachna, sůl, kmín, sojová omáčka, solamyl, olej na smažení

Recept: Rozmraženou nebo chlazenou kachnu dobře omyjeme a osušíme. Jsou-li v ní vnitřnosti, nezapomeneme je vyndat. Kachnu osolíme a okmínujeme a vložíme do vyššího pekáče, podlijeme asi dvěma hrnky vody a klasicky pečeme asi na 180 st. C do měkka. To nám zabere zhruba dvě hodiny. Je-li kachna upečená, vyndáme ji z trouby a necháme lehce vychladnout a poté ji vykostíme tak, aby nám zůstaly co největší kousky. Ty necháme vychládnout a potom tyto kousky zastříkneme sójovou omáčkou a necháme asi dvacet až třicet minut uležet. Po této době kousky vyjmeme, obalíme v solamylu, necháme lehce nasáknout a vkládáme do rozpáleného oleje a smažíme do červena.
K takto upravené kachně je výtečná hedvábná nadýchaná bramborová kaše a sladkokyselá okurka. Zapíjíme vychlazeným pivečkem, výtečná je i sklenka dobrého červeného vína.

Tip: Z kostí a ořezu, který nám z kačeny zbude, a případných vnitřností uvaříme spolu s kořenovou zeleninou výtečný vývar

Alena Kučerová