Vaše děti letos půjdou všechny 
v kroji, kde jste kroje pořizovali a proč je do krojů oblečete?

Jsem velkým podporovatelem lidových tradic a k lásce 
k folkloru chci vést také své děti. Slavnosti vína a otevřených památek jsou k tomu vynikající možností. Nikde na světě taková krása není, proto chci, aby si děti slavnosti užily naplno – včetně oblečení, které k této příležitosti patří. Pro Alenku a Elišku to nebude premiéra, už před dvěma lety byly naparáděné v krojích a moc se jim to líbilo. Letos bude změna v tom, že spolu 
s nimi bude v kroji také můj syn Ivošek, kterému jsou dva roky. Holčičkám kroje, stejně jako minule, půjčíme, ale na Ivoška jsme maličký kroj nesehnali, proto jsme mu ho nechali ušít.

Jaký je váš vztah k folkloru? Budou se vaše děti zapojovat do folklorního dění v regionu, když do regionu vaše rodina přesídlila?

Folklor máme v genech. Můj prastrýc a někteří další příbuzní byli aktivními folkloristy na Valašsku. Přestože v naší rodině tyto vlohy zdědila spíše sestra a bratr, kteří jsou hudebně a výtvarně nadaní, jsem obdivovatelem folkloru, lidových písní a tanců i pestrosti krojů. Především mne ale fascinuje nadšení místních folkloristů. Byl bych velmi rád, kdyby folklor učaroval také mým dětem, ale to, zda se mu budou chtít věnovat, bude záležet na nich.

Jakému vínu dáváte přednost, máte oblíbenou oblast, značku, druh?

Přestože jsem při svých cestách ochutnal mnoho vín, mám opravdu rád vína moravská. Jsem přesvědčen o tom, že moravští vinaři umí vyrobit i ve světové konkurenci velmi kvalitní vína. Nezáleží až tak na značce, ale na kvalitě. Pokud bych si ale měl vybrat, přednost dávám spíše vínu červenému, a to jak jinak než ze Slovácka. Už teď se těším na setkání a povídání s lidmi 
u skleničky dobrého vína ve Vinohradské ulici.

Součástí slavností vína jsou 
i otevřené památky. Navštěvujete je, pokud je prostor a čas nebo dáváte spíše přednost folklorní části dění?

Tímto jsou slavnosti vína unikátní. Některé body programu se odehrávají právě 
v památkách, takže vámi zmiňované části od sebe zcela oddělit není možné. Snažím se vždy využít co nejvíce z toho, co program nabízí. Letos to bude především s ohledem na děti. Větší část ale samozřejmě patří samotnému folkloru.

Slovácké slavnosti vína se letos konají po čtrnácté, myslíte, že mají ještě někde mezery, že je co zlepšovat?

I když už se zdá, že akce dosáhla maxima, co se týká programu, zapojení obcí a měst 
i divácké účasti, vždy je co zlepšovat. Věřím, že příjemnou novinkou letošního ročníku bude propojení slavností 
s parkem Rochus, který je do programu premiérově zakomponován. Možná tedy právě zde vidím velké možnosti a potenciál ke konání doprovodných akcí i pro další ročníky.