Ten se měl uskutečnit na přelomu letošního dubna a května, fanoušci kinematografie však mají smůlu, nedočkají se ho. Městská kina totiž zápasí s penězi, jejich kasu vysávají původně neplánované výdaje ohledně dobudování a dotažení generálně opraveného kina Hvězda.

„V oblasti financování nadstandardních aktivit je situace složitá. Ministerstvo kultury dlouhodobě snižuje příspěvky a o podpoře pro letošek, i přes naši říjnovou žádost, dodnes nesdělilo žádnou informaci,“ uvedl ředitel hradišťských kin Josef Korvas.

Podle něj se jeho organizace nemůže spolehnout ani na nový zdroj peněz z hazardu, které mají v intencích nového loterijního zákona přerozdělovat města. Uherské Hradiště zatím svůj přístup k této problematice nezveřejnilo. Grantové programy prozatím nevypsala ani Nadace Děti-kultura-sport, jež letos rozdělí jen zlomek toho, co v každém s předcházejících roků.

„Věřím však, že přesunutého Semináře britského filmu na téma Free Cinema + New Wave a ve dnech 29. listopadu až 2. prosince se s příznivci stříbrného plátna v Hradišti zase sejdeme,“ zakončil optimisticky Korvas.