Tuto možnost jim nabídly Selské trhy, které se letos uskutečnily již potřetí, a to v sobotu 7. června na Mariánském náměstí v centru Uherského Hradiště.

 „Naše trhy se snažíme ladit tématicky, zatímco minule byly zasvěceny mléčným výrobkům, dnes jsme chtěli poukázat na některé zajímavosti, spojené s rybími produkty. Máme tady především kapry, kteří jsou přece jen spjati s tímto regionem, což odpovídá celkovému pojetí selských trhů," nastínil zaměření akce za organizátory Libor Habarta.

Návštěvníci tak měli možnost se seznámit se správným způsobem porcování kapra či ochutnat přímo na místě některé z jeho produktů.

„Jezdíme sem celkem pravidelně, nicméně dnes poprvé nabízíme i hotová jídla, jako třeba marinovaného kapra či rybí polévku," sdělil Petr Dujsík ze Stavěšic u Kyjova mezi tím, co vylovil z kádě rybu pro dalšího čekajícího zákazníka.

A navzdory počínajícímu horkému červnovému dni byl o živé ryby podle něj velký zájem. Mimo mrskající se kapry nabídly Selské trhy také uzené rybí produkty a spoustu dalších výrobků. Návštěvníci si mohli domů odnést od více jak dvacítky prodejců například pařené sýry, mléčné výrobky či ochutnávky z maďarských specialit.

„Letos jsem tady poprvé, ale vloni jsem dojížděla pravidelně. Mé produkty prodávám víceméně jen v Hradišti," sdělila důchodkyně Marie Křapová z Vlčnova, nabízející ve svém stánku povidla a sušené ovoce. A podobně na tom byli i někteří z návštěvníků.

„V loňském roce jsme tu bývali častými návštěvníky, ale letos jsme se sem ještě nedostali. Osobně tady postrádám trochu rozmanitější sortiment. Nějaké ovoce, zeleninu, rostlinky nebo výrobky z masa jako třeba tlačenku či jitrnice. A také by mi nevadilo víc ručních výrobků, jako třeba vařečky a podobné suvenýry," zmínila několik produktů pro případnou budoucí inspiraci Libuše Maštalířová z Uherského Hradiště. Další Selské trhy se uskuteční v sobotu 21. června a podle Libora Habarty budou obohaceny také o hudební doprovod.