„Určitě je to dobrým vedením a výborným hospodařením. Co jsem měl možnost tam během návštěvy vidět, musím přiznat, že je to opravdu výjimečná nemocnice, a to nejen tím jak vypadá a co se tam podařilo vybudovat, ale i celkovou kulturou a přístupem k pacientům,“ poznamenal Petr Fiala.

Ten se vyjádřil také k záměru slučování nemocnic do větších celků.

„Nejsem obyvatel Zlínského kraje a těžko se ty věci posuzují, ale obecně si myslím, že pokud se má něco centralizovat, tak to musí mít důvod a musí to být tak, že to bude pro všechny výhodnější,“ uvedl Petr Fiala.

Podle něj je také třeba kompenzovat výpadky příjmů zdravotnických zařízení způsobené koronavirovou pandemií.

„Víme že nemocnice si musely vyčleňovat speciální kapacity pro pacienty s COVIDem 19, odkládaly se běžné výkony. Z hlediska financování letos i v příštím roce k výpadku dojde. Ten je nutné jednoznačně kompenzovat a musí na to stát myslet,“ naznačil Petr Fiala s tím, že Uherskohradišťská nemocnice je navíc speciální případ, protože byla v rámci kraje vyčleněná pro hospitalizaci a léčení koronavirově nakažených.

Důležité podle něj také je nezapomenout na odměny lékařům a zdravotníkům.

„Byly slíbeny, ale zatím se k nim nedostali. Já si myslím, že je třeba ocenit ty, kteří byli v první linii, riskovali a pomohli nám, celé naší společnosti zvládnout koronavirovou krizi,“ dodal Petr Fiala.