Oba týmy budou usilovat o první vítězství v hlavní fázi soutěže. Vítěz MOL Cupu získal v úvodních dvou zápasech bod, pátý celek uplynulé sezony francouzské ligy v obou utkáních remizoval 1:1.

Svěřenci trenéra Martina Svědíka doma hráli s Partizanem Bělehrad nerozhodně 3:3 a v Kolíně nad Rýnem prohráli 2:4. Se sedmi inkasovanými góly mají nejhorší obranu v Konferenční lize.

Na Nice se ale naladili ligovou výhrou 2:0 ve Zlíně. Mužstvo z Uherského Hradiště uspělo po sedmi soutěžních utkáních.

„Z Nice nemám strach. Vím, že mužstvo podá kvalitní výkon, protože motivaci má velkou,“ uvedl po triumfu nad ševci trenér Slovácka Martin Svědík.

K dispozici bude mít uzdravené opory Hofmanna s Daníčkem, ve Zlíně ale hostům scházel Holzer, jenž má problémy se zády.

Favorizovaný tým z Azurového pobřeží, který vede zkušený švýcarský trenér Lucien Favre, dorazí na Moravu ve středu vpodvečer. V 17.45 přistane na letišti v Brně, odkud se přesune do Přerova. Tým se ubytuje v hotelu Jana, předzápasový trénink v Uherském Hradišti vynechá.

Nice není před soubojem na Slovácku v optimální pohodě. Ve francouzské lize prohrál tři z posledních čtyř zápasů a v tabulce mu patří až třinácté místo.

O víkendu podlehli Orli, jehož má klub ve znaku, obhájci trofeje Paris St. Germain 1:2.

Trenér Svědík se ale na utkání nedíval. „Protože to není zápas pro nás,“ vysvětluje s úsměvem. „My asi nebudeme držet osmdesát procent času balon. Budeme čerpat z jiných zápasů než z tohoto,“ přidává.

Ani kapitán Michal Kadlec poslední duel Nice nesledoval. „Trenér Svědík říkal, že video z tohoto zápasu nám určitě stříhat nebude,“ oddechl si zkušený stoper, kterého stejně jako další zadáky čeká pořádně těžká fuška.

„Určitě je zajímavé, že Nice po zápase na PSG jede právě k nám. Máme totiž trošku jiný stadion než Paříž,“ směje se.

Poraženeckou náladu rázně odmítá. „Čeká nás další domácí utkání. To první jsme měli s Partizanem dobře rozehrané, ale nedotáhli jsme ho k výhře. Teď se pokusíme uspět znovu,“ slibuje. „Skupina je vyrovnaná, dáme do toho všechno,“ dodává.

Čtvrteční zápas na Městském stadionu Miroslava Valenty začíná v 18.45 a je vyprodaný. Sektor hostujících fanoušků ale bude kvůli trestu prázdný. Odveta se pak další týden ve Francii hraje před úplně prázdným hledištěm.