Cenu za ni převzal její dědeček Josef Křivda a bratr (současně i manažer) Jan Pančocha. Uherský Brod ocenil své nejlepší sportovce a sportovní kolektivy po páté. Celkem 22 jednotlivců a šest kolektivů bylo za roky 2012 a 2013 nominováno v pěti kategoriích, tedy mládež do 19 let, dospělí, sportovní kolektiv, trenér – nejúspěšnější trenér a zvláštní cena. Slavnostním večerem provázel učitel ZŠ Pod Vinohrady a trenér 1. AC Tomáš Králík. „Sport to je pokora před pravidly, sport je úcta k druhému, sport je synonymem čestného jednání. Sport je energií, která očišťuje naši mysl, sport je dokonalostí, ke které vede bolestná cesta. Sport je pro mnohé vším a zároveň ničím, v jednom okamžiku dokáže sytit ego duše i touhu po pokoře ducha," prohlásil místostarosta Jan Hrdý.

V hledišti kromě nominovaných sportovců usedla také vítězka minulého ročníku Hana Koníčková, hokejista Miloslav Gureň, basketbalista Vlastimil Balia či účastník olympiády v Římě, střelec Dušan Houdek, zástupci sportovních organizací, sponzorů, města, kraje a měst Luhačovice, Uherské Hradiště a Nové Mesto nad Váhom. V doprovodném kulturním programu vystoupila děvčata z kroužků aerobicu ze ZŠ Pod Vinohrady a taneční skupina Flamenco, skupina Fuerza del Fuego s Tancem světel (laserovou show) a Orchestr Stanislava Sládka při ZUŠ Uherský Brod.

Zvláštní cenu obdrželi Rostislav Hruboš, Jiří Krejčiřík, Miroslav Mlýnek a František Špaček

V kategorii Trenér – nejúspěšnější trenér byli oceněni Tomáš Králík, František Vaněk a Zbyněk Kůdela.

V kategorii Sportovní kolektiv získaly první místo juniorské florbalistky 1. AC Uherský Brod. Druhé se stejným počtem hlasů skončilo družstvo mužů ČSK Uherský Brod a HC Uherský Brod.

Třetí místo nebylo uděleno

V kategorii Mládež do 19 let se na první místo probojoval in-line hokejista David Pavlůsek. Stříbrná příčka patří florbalistce Jitce Omelkové z 1. AC Uherský Brod. Na třetím místě skončil tenista David Krčmář.

V kategorii Dospělí zvítězila brodská rodačka, snowboardistka Šárka Pančochová. Druhé místo obsadil lezec Michal Rožek. Bronzový skončil hokejista Milan Šiller