Voda totiž zaplavila podjezdy k nemocnici i mezi Uherským Hradištěm a Kunovicemi. Kdyby tam v té době parkovaly sanitky, voda by je od zbytku města odřízla.

Podle vedoucího lékaře uherskohradišťské záchranky Antona Vaňa smršť ukázala, že záměr přestěhovat místní středisko do nemocnice je špatný.
„Opakovaně jsem upozorňoval, že dokud nebude vyřešeno napojení na obchvat, není dobré přemístit výjezdové středisko do nemocnice nebo do její blízkosti,“ tvrdí Vaňo.

Zástupci krajského úřadu, který je zřizovatelem nemocnice, však své rozhodnutí přestěhovat výjezdové středisko záchranné služby do nemocnice změnit nemíní. „Umístění stanoviště záchranné služby je součástí generelu rozvoje nemocnice. Dále je vše otázkou technického řešení. Budeme se zajímat o to, co se tam při bouřce stalo, ale to nijak nesouvisí se záchrankou,“ poznamenal Patrik Kamas, mluvčí krajského úřadu.

Situace po bouřce nebyla tentokrát nijak kritická. Záchranáři se do nemocnice dostat nepotřebovali. Sanitky sice mají možnost zablokovaný podjezd objet přes Průmyslovou ulici. Už to však pro lékaře znamená zdržení. Právě tudy se totiž někteří řidiči snaží vyhnout kolonám. „Když jsem ve středu uviděla postávat auta a řidiče, jak se rozmýšlejí, jestli je jejich vůz dost vysoký na to, aby vodu projel, raději jsem odbočila podél kolejí na Průmyslovou ulici,“ uvedla řidička Alena Pavlicová.

Cestu k nemocnici se ve středu podařilo uvolnit za několik desítek minut. Mezi Uherským Hradištěm a Kunovicemi však museli dopravní policisté řídit ochromenou dopravu skoro tři hodiny. „Policisté řešili v těchto místech dopravní problémy do osmnácti hodin,“ doplnila Jitka Zámečníková, hradišťská policejní mluvčí.