Muže, který kvůli zdravotním obtížím stěží ujde několik kroků bez toho, aby si odpočinul, vysadila sanitka zhruba dvě stě metrů od jeho domova a odjela. Ze svízelné situace pomohl pacientovi rodinný přítel Petr Obdržálek, který nakonec nemocného muže dopravil do domu na stavebních kolečkách.

Vsetínská nemocnice se hájí tím, že dopravit pacienta až k domovu nebylo možné kvůli stavu příjezdové silnice, která byla po vydatných deštích nesjízdná. Řidič sanitky nechtěl riskovat, že vůz na rozbahněné stezce zapadne. Navíc sám pacient řekl, že cestu k domu zvládne a sanitku posílal pryč.

Rodina pacienta se ale rozhodla na postup nemocnice si stěžovat. „S nemocnicí jsme komunikovali telefonicky, písemnou stížnost jsme ještě nepodávali,“ uvedla Magda Jugová. Prozradila, že její strýc se ve vsetínském zdravotnickém zařízení jeden týden zotavoval po slabší mozkové příhodě.

Petr Obdržálek, který muži přispěchal na pomoc, jej nakonec k domu dopravil na stavebních kolečkách. „Zdolat s ním cestu pěšky nebylo možné. Říkal jsem šoférovi sanitky, ať sjede blíž k domu, ale on se bál, že zapadne,“ vylíčil Obdržálek.

Vsetínská nemocnice začala možné pochybení svého zaměstnance vyšetřovat.

Podle mluvčí nemocnice Lenky Plačkové řidič sanitky vypověděl, že pacienta dovezl na místo, kam až to bylo technicky možné.

Další pokračování v jízdě mu znemožňovala rozbahněná polní cesta. „Přítomný rodinný příslušník i pacient navíc poté shodně pověděli, ať již jede, že situaci zvládnou,“ poznamenala Lenka Plačková.

Uvedla, že nemocnice nemá důvod řidičově verzi nevěřit.

„Jedná se o zkušeného zaměstnance, který v nemocnici pracuje řadu let. Pokud by se ale přesto prokázalo, že pochybil, hrozí mu snížení osobního ohodnocení, případně jiný postih,“ řekla Plačková.

Situaci navíc komplikoval fakt, že v sanitce byla v inkriminovanou dobu ještě další pacientka. Tu musel řidič převézt do hemodialyzačního střediska ve Vsetíně. „Při návratu zpět na dispečink se dozvěděl, že z Pulčína je hlášen problém. Na místo jel znovu, tentokrát s dalším řidičem. Při jejich příjezdu byl již pacient ve svém domě,“ popsala Plačková.

Mluvčí a zástupci nemocnice byli včera pacienta v Pulčíně navštívit. „Mimo jiné potvrdil řidičovu verzi, že jej odesílal pryč, že situaci zvládne sám. Neznamená to ale, že je tak pro nás vše v pořádku,“ dodala Plačková s tím, že vyšetřování nešťastné události bude ještě pokračovat.